šipkašipkaZpět

Tenisový turnaj mladšího žactva na kurtech LTC Domažlice

30.7.2018

O uplynulém víkendu 29.-30.7.2018 se konal na městských tenisových kurtech v Domažlicích 6.ročník celostátního turnaje mladšího žactva „O pohár předsedy“.  Pořadatelé z místního klubu LTC Domažlice tentokrát přivítali celkem 15 chlapců a 11 dívek ve věku 10 – 12 let.  Turnaj měl velmi slušnou úroveň a děti předváděly i ve velkém vedru výborné a bojovné výkony.

V soutěži chlapců potvrdil roli favorita první nasazený Ondřej Kupka z Lokomotivy Plzeň. Obhájce titulu z loňského roku ve finále porazil ve velmi kvalitním a vyrovnaném zápase Radka Chodoru z TK Start Praha 6:2 a 6:4. Ve čtyřhře pak ve finále zvítězila dvojice Chodora/Reitinger (TK Start Praha/SK Hamr) nad párem Kupka /Kotrba (oba Lokomotiva Plzeň) těsně 2:1 na sety.

Také v kategorii dívek se prosadila první nasazená Tereza Šůsová z TK Škoda Plzeň, která po velkém boji ve finále porazila Michaelu Veselou (Lokomotiva Plzeň) po setech 6:2, 3:6 a 6:3. Obě finalistky pak společně zvítězily i ve finále čtyřhry, kde jasně přehrály dvojici Hessová, Těšínská (TK Cheb/TK Nýrsko) v poměru 6:0 a 6:1.

Z domažlických zástupců se nejvíce dařilo Jindrovi Jandečkovi, který ve dvouhře postoupil do čtvrtfinále a společně se svým klubovým spoluhráčem Matějem Volfíkem i do semifinále čtyřhry. Mezi dívkami hájily barvy LTC Domažlice 2 hráčky – Laura Hrbáčková a Jolana Hlavatá. Obě sice bojovaly, ale ani ve dvouhře ani ve čtyřhře neprošly přes první kolo.

Další větší akcí na domažlických kurtech bude celostátní turnaj staršího žactva ve dnech 18.-20.8.2018.

Příloha

Přejete si dostávat novinky o LTC Domažlice?

Budeme vás pravidelně informovat o novinkách, výsledcích soutěží, změnách, atd…

Prosím zkontrolujte vámi zadanou e-mailovou adresu.