šipkašipkaZpět

Výsledky družstev LTC Domažlice před koncem týmové sezóny 2018

21.6.2018

O následujícím víkendu vyvrcholí na kurtech LTC Domažlice sezóna týmových soutěží. Můžeme se proto pokusit o přehled, jak si naše týmy ve svých soutěžích vedly a vedou. (Jmenné soupisky všech družstev je možno nalézt na těchto stránkách v sekci Soutěže.)

Letos jsme z důvodu nedostatku hráčů nepostavili do soutěží B-tým dospělých, zůstalo tedy „jen“ áčko, které si v nejvyšší regionální soutěži, divizi, i přes častou neúplnost kádru vede až překvapivě dobře. Nejen že setrvá v soutěži i pro příští rok, ale se svým posledním soupeřem, týmem Prazdroje Plzeň, si to v sobotu od devíti ráno na domácích kurtech rozdá o celkovou 4. příčku v soutěži. To je možno hodnotit jako úspěch.

Tým dorostu rovněž velmi příjemně překvapil, po šesti kolech bez porážky vede tabulku svojí skupiny druhé nejvyšší regionální soutěže a v neděli bude doma bojovat o vítězství ve skupině a postup mezi nejlepších osm pro sezónu 2019. Velký potlesk!

Starší žáci se v Junior Tour, čili nejvyšší soutěži svojí kategorie neztratili, v těžké konkurenci mají na kontě dvě výhry a před posledním kolem jsou na šestém místě v tabulce. Jejich setrvání v soutěži pro příští sezónu tak může být ohroženo jen souhrou velmi nepravděpodobných okolností.

V kategorii mladších žáků náš oddíl pro množství tenisových nadějí postavil dvě družstva. A-tým v Junior Tour již třikrát zvítězil a nestane-li se něco překvapivého, skončí soutěž na pěkném pátém místě, bez ohrožení sestupem. „Béčko“ sloužilo mladým hráčům spíše ke sběru cenných zápasových zkušeností a ve své soutěži (třetí nejvyšší) obsadilo 4. místo.

Babytenisté doplatili na užší kádr. přesto při střídavé absenci opor obsadili ve skupině svojí soutěže pěkné třetí místo. Stejně se vedlo i nejmladším domažlickým tenistům v kategorii minitenis.

Shrneme-li, tyto výsledky, lze vzhledem k množství dětí na kurtech i přes některé dílčí problémy a především letitý handicap v podobě absence kryté tenisové haly k zimním tréninkům hledět do budoucnosti domažlického tenisu s optimismem.

Přejete si dostávat novinky o LTC Domažlice?

Budeme vás pravidelně informovat o novinkách, výsledcích soutěží, změnách, atd…

Prosím zkontrolujte vámi zadanou e-mailovou adresu.