šipkašipkaZpět

Družstvo starších žáků LTC Domažlice postupuje

27.6.2015

Už před posledním utkáním s družstvem Sušice bylo jasné, že se tým starších žáků LTC Domažlice stane vítězem II.A třídy západočeského oblastního přeboru. Družstvo nezaváhalo a příští rok se posune mezi západočeskou elitu s možností bojovat o účast na mistrovství České republiky.

„Jsme rádi, že se nám postup podařil,“ neskrývá nadšení nehrající kapitán týmu Michal Havlovic. „Napřesrok tak budeme mít možnost sehrát řadu kvalitních zápasů se soupeři, kteří se umisťují na nejvyšších příčkách celostátních žebříčků. Bude obtížné elitní soutěž udržet, ale uděláme pro to maximum. Zkušenost je to pro mladé hráče k nezaplacení."

V zápasech se v týmu vystřídalo celkem 11 dětí, přičemž stabilně hráli Aleš Karas, Kryštof Havlovic, Martin Bufka a sestry Eliška a Barbora Hiklovy. Svým dílem přispěli ale i ostatní, jmenovitě Alex Hrbáček, Tomáš Souček, Václav Bureš, Lukáš Förster, Eva Faschingbauerová a Bára Volfíková. "Čtyři z nich bohužel odejdou do dorostu, ale ale jádro týmu zůstane zachováno a při vhodném doplnění nejlepšími mladšími žáky se popereme o co nejlepší výsledek," věří v úspěch Havlovic.

V letošní sezoně se na domažlických kurtech vedlo zejména nejmladším tenistům, když A-tým minitenisu (děti ve věku 6-7 let) postoupil až do semifinále přeboru západočeské oblasti. O budoucnost domažlického tenisu je tedy postaráno. Evergreenem však zůstávají nevalné podmínky k zimní přípravě. „Jsme asi poslední město srovnatelné velikosti, tenisové úrovně a tradic v Čechách bez vlastní tenisové haly,“  připomíná Havlovic.

Tabulka soutěže starších žáků

Na fotografii týmu starších žáků vpředu zleva Martin Bufka, Vašek Bureš, Eva Faschingbauerová, Bára Volfíková, Kryštof Havlovic a Tomáš Souček, v zadní řadě zleva předseda LTC Domažlice Luděk Hlavatý, Alex Hrbáček a nehrající kapitán Michal Havlovic.

Přejete si dostávat novinky o LTC Domažlice?

Budeme vás pravidelně informovat o novinkách, výsledcích soutěží, změnách, atd…

Prosím zkontrolujte vámi zadanou e-mailovou adresu.